Stegna

Informacja turystyczna w Stegnie

ul. Gdańska 60
82-103 Stegna

tel. +48 55 247 86 92

mail: ug-turystyka@o2.pl

Stegna i inne bursztynowe miejscowości

Gmina Stegna to największa gmina na Mierzei Wiślanej. Jej obszar obejmuje zarówno morskie wybrzeże jak i część Żuław Wiślanych. Teren otoczony jest wodami Morza Bałtyckiego, Szkarpawy i Wisły. Cechami charakterystycznymi gminy Stegna są piękne plaże, bezpieczne kąpieliska morskie, czyste powietrze przepełnione jodem, gęste lasy, a także zabytki kultury żuławskiej - domy podcieniowe, zabudowy holenderskie i wiele innych.
Gmina słynie także ze Złota Bałtyku. Tu znajduje się miejscowość Jantar, co w języku litewskim oznacza właśnie bursztyn. Co roku odbywają się tam Międzynarodowe Mistrzostwa w Poławianiu Bursztynu. Biorą w nich udział dzieci i dorośli z całego świata. Odbywa się także runda dla VIPów, w której startują aktorzy, dziennikarze.

W okresie letnim odbywa się tu dużo imprez kulturalno - rozrywkowych. Stegna - największa z miejscowości jest letnią stolicą Radiowej Jedynki. Każdy, w zależności od upodobań, znajdzie tu miejsce do wypoczynku. Bez problemu znajdziemy coś dla osób aktywnych, czekających na rozrywkowe wakacje. W mniejszych miejscowościach świetnie odnajdą się osoby ceniące sobie ciszę i kontakt z naturą. Gmina Stegna polecana jest także każdemu, kto lubi wycieczki i odkrywanie perełek naszego kraju. Domy podcieniowe, wiatrak, przepompownie i mosty zwodzone są typowe dla żuławskiego krajobrazu i warte zobaczenia. 

Atrakcje w Gminie Stegna