Krynica Morska

Centrum Informacyjno - Turystyczne

ul. Żeromskiego 6
82-120 Krynica Morska
Tel. 48 55 247 64 44
e-mail: info@mierzeja.pl

Punkt otwarty codziennie w godz. 9.00-20.00

Miejski punkt Informacji Turystycznej

ul. Gdańska 144
82-120 Krynica Morska
Tel. 785 141 121
e-mail: it@krynicamorska.tv


 Krynica Morska

 Krynica Morska jest znanym kurortem leżącym na Mierzei Wiślanej. To piękna miejscowość turystyczna z portem rybacko-jachtowym - od strony Zalewu Wiślanego i kąpieliskiem morskim. Łagodnie opadające dno stwarza idealne warunki do kąpieli. Prądy morskie nie są w tym regionie silne, a wolniejsza wymiana wody sprawia, że osiąga ona wyższą temperaturę. Kilkudziesięciometrowe plaże pokryte są miłym, złotym piaskiem. Podczas posezonowych spacerów znajdziemy tu mnóstwo bursztynów. Ich szczególnie duży wysyp obserwowany jest zimą, po sztormach. 

W skład gminy Krynica Morska wchodzą także miejscowości Siekierki, Przebrno i Piaski. 

Po II wojnie światowej miejscowość nazywana była Łysą Górą, będącą tłumaczeniem niemieckiej nazwy (Kahlberg-Liep). Po 1947 r. wprowadzono polską nazwę - Łysica. W 1958 r. ponownie zmieniono nazwę miejscowości. Tym razem na znaną nam Krynicę Morską.

Cała gmina objęta jest Parkiem Krajobrazowym Mierzeja Wiślana. Wydzielono tu także specjalny obszar ochrony siedlisk “Zalew Wiślany i Mierzeja Wiślana”. W okolicy Przebrna wyznaczono dodatkowo rezerwat przyrody Buki Mierzei Wiślanej. To idealne miejsce dla wszystkich ceniących sobie kontakt z naturą i ucieczkę z tłocznych miast na łono przyrody.
Znaczną część terenów Krynicy Morskiej zajmują lasy, w których można spotkać sarny, dziki, jelenie. Pasy przybrzeżne są siedliskiem wielu ptaków, które można obserwować podczas ich wiosennych i jesiennych wędrówek.

Tu każdy, zależnie od nastroju znajdzie miejsce do wypoczynku w gronie przyjaciół, rozrywki i zabawy, a także odpoczynku w ciszy, a właściwie wśród szumu fal, zapachu lasu i ptasich treli.

Atrakcje w Gminie Krynia Morska