Nowy Dwór Gdański

Informacja turystyczna w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Wejhera (skwer Chopina)

otwarta w sezonie letnim (czerwiec - sierpień)
poniedziałek - piątek, godziny: 10.00 - 16.00

Wokół informacji turystycznej można korzystać z darmowego z internetu bezprzewodowego (sieć hotspot_ug)

Skarby Nowego Dworu Gdańskiego

Miasto i gmina Nowy Dwór Gdański położona jest w rozwidleniu Wisły i Nogatu. Z racji swojego położenia w centrum Żuław Wiślanych, Nowy Dwór Gdański nazywany jest często “Stolicą Żuław”. Sama gmina urzeka równinnym krajobrazem i bezkresnymi polami. To kraina niezliczonej ilości rowów melioracyjnych, kanałów i pomp.

Jedną z największych atrakcji gminy jest Żuławska Kolej Dojazdowa, która w okresie letnim uruchamia “Wakacyjny Pociąg nad Morze” i wozi turystów na trasie Nowy Dwór Gdański - Stegna i dalej ze Stegny do Sztutowa i Mikoszewa. Tory kolejki mają zaledwie 75 cm szerokości. Z okien zabytkowych wagoników można podziwiać piękne krajobrazy Żuław Wiślanych, przejechać po moście obrotowym nad rzeką Szkarpawą.

W Nowym Dworze Gdańskim działa Żuławski Ośrodek Kultury oraz Żuławski Park Historyczny. ŻPH ma swoją siedzibę z budynku dawnej serowni z 1890 r. ba ośrodki znajdują się z zabytkowych budynkach. Adaptacja zabytkowej mleczarni na budynek Muzeum Żuławskiego, to jeden z pierwszych projektów dofinansowanych przez Unię Europejską.

Atrakcje w Gminie Nowy Dwór Gdański